brama szybkobieżna 1 brama szybkobieżna 2 brama szybkobieżna 3 brama szybkobieżna 4

Bramy szybkobieżne w przemyśle – garść informacji ogólnych

Pomimo tego, że bramy w większości przypadków kojarzą nam się z bramami garażowymi, uchylnymi, czy wjazdowymi na posesję, to w przemyśle równie często stosowane są także bramy szybkobieżne wewnątrz pomieszczeń oddzielając poszczególne sekcje produkcji od siebie. Co powinniśmy wiedzieć o bramach szybkobieżnych?

Brak jednolitej nomenklatury

Już na samym początku warto wspomnieć, że w branży nie stosuje się jednolitej nomenklatury – bramy szybkobieżne możemy spotkać między innymi pod określeniami bramy z pcv, bramy szybkorolowane, bramy zwijane pcv, bramy przemysłowe rolowane, czy nawet bramy foliowe. Wbrew jednak pozorom cały czas chodzi o ten sam typ bramy, który jest stosowany w przemyśle, a z którym mamy styczność naocznie jako klienci najczęściej przy przejściach między halą supermarketu, a częścią magazynową.

Napęd bramy

Przy napędzie bram szybkobieżnych wykorzystywany jest wyłącznie silnik elektryczny – ciężko sobie wyobrazić inny rodzaj napędu we wnętrzu pomieszczenia dla osiągnięcia tak dużej sprawności, intensywności i jednocześnie prędkości pracy. Taki napęd zapewnia cichą i stosunkowo bezawaryjną pracę, jest ekologiczny, posiada wysoką efektywność konwersji energii na ruch, a koszty energii są znacznie bardziej przewidywalne niż ceny ropy czy gazu.

Energooszczędność

Niemal wszystkie bramy szybkobieżne dostępne na polskim rynku spełniają wysokie normy pod względem swojej energooszczędności – nie tylko zatrzymują przeciągi i pozwalają w pewnym stopniu zależnym od rodzaju bramy na kontrolę różnic temperatury między rozdzielanymi sferami, ale również dzięki odpowiedniej izolacji w przypadku bram spiralnych mogą aktywnie redukować utratę ciepła z pomieszczenia. Warto przy zakupie bramy szybkobieżnej zwrócić uwagę na dane podawane przez producenta.

Podsumowując, bramy szybkobieżne są dzisiaj bardzo często wykorzystywane w przemyśle i ciężko sobie wyobrazić jego gałęzie funkcjonujące bez tego typu bram. Gdybyśmy stosowali bramy znacznie wolniejsze to z pewnością przełożyłoby się to na mniejszą efektywność pracy!