brama szybkobieżna 1 brama szybkobieżna 2 brama szybkobieżna 3 brama szybkobieżna 4

Bramy szybkobieżne Atex – wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie wybuchem

W wielu obiektach budowlanych, w których prowadzi się różnego rodzaju specjalistyczne procesy produkcyjne, organizuje magazyny lub innego rodzaju przedsięwzięcia przemysłowe, przewidziane są szczególne i dedykowane zabezpieczenia. Zarówno pożarowe, przeciwporażeniowe, ewakuacyjne, przeciwwybuchowe jak i wiele innych. Inwestycja taka powinna być z rozmysłem przeanalizowana, zaprojektowana i przez cały okres eksploatacji chroniona. Dlatego też poza wieloma przeróżnymi urządzeniami mamy coś takiego jak bramy szybkobieżne Atex, które nie powinny być obcym terminem dla każdej osoby mającej do czynienia z pomieszczeniami zagrożonymi wybuchem. Jednak, aby wiedzieć dlaczego jest to tak bardzo istotne należy poznać bliżej charakterystykę samego produktu i dowiedzieć się, jak to wszystko działa i do czego to służy. Dlatego właśnie poruszamy ten temat i w naszym artykule znajdziesz większość istotnych informacji w tym zakresie.

Jak szybko otwierają się i zamykają bramy szybkorolowane i jak bardzo są trwałe i niezawodne? Jakie są zatem szczególne powody wyboru takich w gruncie rzeczy stricte  specjalistycznych bram ?  

Bramy szybkobieżne z płaszczem PCV zbrojonym specjalnie utkaną siatką z włókna szklanego to doskonałe produkty. Dają one w trakcie użytkowania wymierne korzyści i oszczędności w  zakresie izolacji termicznej (ograniczają w sposób znaczny przepływ powietrza). Montowane są w przeróżnych miejscach, w budynkach handlowych, produkcyjnych, usługowych i obiektach przeznaczonych na użytek publiczny. Cechą charakterystyczną takich bram jest ich szybkość otwierania i zamykania, trwałość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Tak wiec z tego powodu bez obaw można montować takie bramy w wielu obszarach i gałęziach naszej gospodarki. Jedną z odmian Bramy PCV do szczególnych zastosowań jest brama szybkobieżna wykonana w standardzie ATEX, przeznaczona do miejsc zagrożenia wybuchowego.

Takich zaś miejsc gdzie zbierają się duże stężenia gazów i pyłów jest naprawdę wiele i jest to istotnie ważne zagadnienie. W takich miejscach nie tylko bramy, ale również cała automatyka, silnik, przekładnia centrala sterująca, płaszcz bramy i prowadnice muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymogi. Żaden z wymienionych elementów nie może wywołać iskry, która tak łatwo mogłaby spowodować wybuch w zagrożonej atmosferze. Nie może zatem tutaj dojść do żadnego błędu. Z tego też powodu decydując się na zakup bramy szybkobieżnej ATEX postawcie Państwo na dobrą markę i firmę z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, która zrobi to profesjonalnie. Czołowym producentem takich rozwiązań jest właśnie firma z Polski. Wszystkie dostępne rodzaje bram foliowych ATEX przeznaczone do obiektów i obszarów zagrożenia wybuchem można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.bramyszybkobiezne.pl

Decydując się na zakup i eksploatację specjalistycznych bram foliowych PCV, uwzględniając specyficzne i indywidualne potrzeby w różnym zakresie powinniśmy znać odpowiedź na pytanie – jakie są rodzaje bram szybkobieżnych? 

Na rynku można spotkać kilka typów bram foliowych. Szeroki wachlarz daje możliwości dobrania pod Państwa potrzeby odpowiedniego produktu. Posiadamy w swojej ofercie specjalistyczne szybkie bramy PCV, choćby takie jak bramy szybkobieżne ATEX i bramy plandekowe do pomieszczeń czystych tzw. clean room, gdzie istotną sprawą jest ich szczelność – jest to ciekawy temat, zapraszamy do lektury i poczytania na stronie www.bramyszybkobiezne.pl

Posiadamy w ofercie bramy do przemysłu spożywczego – oczywiście posiadające atest odpowiedniego instytutu badawczego. Mamy również bramy segmentowe i roletowe. Wszystko po to, aby móc dobrać dany produkt idealnie do Państwa potrzeb i tym samym do wszystkich potrzeb danego miejsca. Wszystkie modele są zaawansowane technicznie i wciąż nieprzerwanie rozwijane. Wysoka jakość produktów połączona z nowymi technologiami to efekt w postaci bardzo udanego produktu. Użytkowanie takich bram, które są naprawdę  szybkie, trwałe i bezpieczne to duży komfort pracy. Niezaprzeczalnym jest, że wszystkie te cechy są niezwykle istotne, bez względu o jaki charakter działalności Państwa chodzi. Nie pomińcie Państwo tych ważnych aspektów. 

Walory i charakterystyka bram szybkobieżnych do obiektów, w których może występować atmosfera w całej przestrzeni lub jej części zagrożenia potencjalnym wybuchem? 

Atex lub EX  to oznaczenia szczególnego typu szybkich bram PCV niezwykle istotne w aspekcie atmosfery zagrożonej wybuchem. Koniecznym jest wypełnienie rygorystycznych norm żeby na bramy szybkorolowane można było przykleić etykietę bramy przeciwwybuchowej ATEX. Wszystko po to, aby praca w obiekcie gdzie takie bramy występują była bezpieczna. W szybkich bramach z plandeki typu ATEX wszystkie elementy elektryczne są zabudowane w specjalnych kasetach. Zasadniczą sprawą jest niedopuszczenie i przeciwdziałanie do powstania iskry. Silnik i przekładnia posiadają również dodatkowe specjalne obudowy. Kurtyny bram szybkobieżnych rolowanych i składanych harmonijkowych są wykonane ze specjalnych materiałów antystatycznych. Wszystkie te podzespoły mają spowodować jedno. Nie może dojść do niekontrolowanego wybuchu atmosfery.

Bramy szybkobieżne ogólnego przeznaczenia, jak i te specjalistyczne z certyfikatem ATEX, do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego tzw. clean room, do przemysłu ciężkiego, do chłodni i mroźni, i te pozostałe, które trudno tutaj wszystkie wymienić, do wielu różnych dziedzin to naprawdę dobre rozwiązania. Zastanówcie się Państwo, bo warto, nad wykorzystaniem takich rozwiązań w swoim zakładzie pracy. Z pewnością mając do wyboru aż tyle różnych rozwiązań można z powodzeniem wybrać takie, które będzie odpowiadało Państwu najbardziej,. a przy tym będzie bardzo efektywne. My zaś ze swej strony służymy Państwu naszym doświadczeniem. Będziemy poważnie zaangażowani w poważne tematy.