brama szybkobieżna 1 brama szybkobieżna 2 brama szybkobieżna 3 brama szybkobieżna 4

Bramy szybkobieżne foliowe (szybkorolowane) – spełniają normy europejskie

Nasze bramy szybkobieżne produkowane są zgodnie z wymaganiami normy UNI EN 13241-1: 2001. Daje nam to możliwość oznakowania produktu znakiem CE, bez którego nie byłoby możliwości zastosować tych wyrobów w jakimkolwiek przemyśle.

Nie bylibyśmy w stanie zgodnie z przepisami wprowadzić ich do obrotu. Certyfikacja zobowiązuje producenta do przeprowadzenia szeregu kontroli produktu, sprawdzania procesów produkcyjnych itp. Służy to tylko jednemu – zapewnienia, że ​​produkt seryjny zachowuje takie same dobre właściwości, jak te sprawdzone i testowane na prototypach. O czym mówi norma ?

Bramy Szybkobieżne – Jakie Normy Spełniają ?

We wspomnianej Europejskiej Normie zdefiniowano wymogi dotyczące bezpieczeństwa, a także i wymogi eksploatacji dotyczące bram i pewnego rodzaju barier zaprojektowanych do instalacji w przestrzeni obejmującej zasięg poruszania się ludzi. Głównym zamierzeniem w zastosowaniu tej normy było utworzenie bezpiecznych warunków nieograniczonego dostępu dla produktów i zmechanizowanych pojazdów. Również spełnienie warunków bezpieczeństwa dla osób towarzyszących lub kierujących tymi pojazdami, w obiektach o różnym przeznaczeniu takich jak obiekty przemysłowe, handlowe czy mieszkalne. W przytoczonej bardzo rygorystycznej Normie ujęto także bramy i kraty rolowane stosowane między innymi w placówkach handlowo usługowych, zaplanowane podobnie jak bramy szybkobieżne również z dostępem dla pojazdów, a przede wszystkim osób pieszych. Produkty te mogą być wprawiane w ruch ręcznie lub w sposób zmechanizowany czyli napędzane silnikiem elektrycznym.

Bramy Szybkobieżne – Dlaczego Normy Są Tak Ważne ?

Zgodność bram szybkobieżnych z europejskimi normami w kwestii zarówno jakości jak i przede wszystkim bezpieczeństwa biernego i czynnego produktów bramowych pomaga producentom zdobywać coraz większe zaufanie nabywców. Wszystkie nasze produkty w kategorii bramy szybkobieżne pcv i bramy spiralne zostały w taki sposób przemyślane i skonstruowane, a w dalszym etapie jeszcze przetestowane, że ich zgodność z powszechnie obowiązującymi normami europejskimi daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa dla pracowników i zadowolenia klientów z ich użytkowania.