brama szybkobieżna 1 brama szybkobieżna 2 brama szybkobieżna 3 brama szybkobieżna 4

Szybkobieżne bramy rolowane – coś do poczytania

Bramy szybkobieżne, jedni mówią zwijane, inni rolowane, to produkty znane i wprowadzane do stosowania w wielu branżach naszego przemysłu stosunkowo od niedawna. Zasadniczą cechą tych produktów jest szybkość otwierania i zamykania otworów na których są zabudowane.

Płaszcz bramy wykonany jest ze specjalnego materiału PCV, zbrojonego włóknem szklanym o właściwościach NRO – to bardzo ważne ( nie rozprzestrzeniające ognia, samo gasnące). Przy otwieraniu płaszcz bramy nawija się z dużą prędkością na wał umieszczony w nadprożu. Nad wszystkim czuwa odpowiedni napęd i centrala sterująca z zaawansowanymi procesami elektronicznymi.

Cechy i funkcje

Nasze bramy szybkobieżne poprzez swoje funkcje charakteryzują się bardzo dobrą funkcjonalnością co dla użytkownika jest najważniejsze. Wspomniana duża prędkość otwierania i zamykania rzędu 2 m/s zapobiega szybkiej wymianie powietrza w pomieszczeniu gdzie jest taka brama zainstalowana. Możliwość stosowania śluz daje jeszcze lepsze efekty w kontekście wychładzania zimą i ogrzewania powietrza latem. Dobrą cechą naszych produktów jest też prosta konstrukcja. Przy mechanicznych uszkodzeniach bramy (np. uszkodzenie przez wózek widłowy) mamy do wykonania nieskomplikowane operacje przy wymianie części. Wybrane produkty wyposażone są w specjalne czujniki powodujące, że bramy przyspieszają lub zwalniają w przypadkach, gdy kurtyna bramowa znajdzie się w pobliżu punktu startu lub zatrzymania. Pamiętajcie Państwo, że nasze bramy szybkobieżne przy odpowiednim doposażeniu mogą zostać zabudowane na drogach ewakuacyjnych. Wystarczy chociażby UPS awaryjny zasilacz napięcia lub przeciwwaga mechaniczna, Ważne- Bramy w odpowiednim wykonaniu mogą być zabudowane w chłodniach i mroźniach gdzie temperatury dochodzą do -25 ° C. Wspomniane cechy to tylko niewielka część informacji mówiąca o naszych bramach. Zapraszam do odwiedzania naszego blaga. W kolejnych odsłonach naszych publikacji znajdziecie Państwo więcej informacji.